Јазик

Аспиратори за опсег

Плочи

Печки на пареа

Печки

Комбинирани парни печки

Микробранови печки

Машини за миење садови

Создавање
Класична естетика

а1

Нов вграден аспиратор A830

Тивко, намалете го нивото на бучава на 42 dB со тивок топчесто лежиште.
Издржлив, напреден целосно затворен мотор со нов бакарен систем за ладење.Трае вечно.
Еко, заштедете до 30% од потрошувачката на енергија со високо ефикасно работење.
Повеќе
Прецизна температура Вкусен вкус22

Вградена електрична печка R312

Црн стаклен панел од нерѓосувачки челик, класично Црно огледало, едноставно и стилски;висококвалитетна алуминиумска легура Супер долга рачка, мазна и мазна, лесна за отворање и затворање;флексибилно скокачко копче, веднаш невидливо со еден допир, со копчето на допир за да се донесе совршено искуство на практично ракување;
Повеќе
4000m2
Снимање на сто илјади експерименти од нашата лабораторија на државно ниво од 4000 ㎡.
3500W+
Над 35000000 семејства уживаат во лесното готвење од Робам на глобално ниво.
10.000+
10000+ продавници за малопродажба
4000m2
Снимање на сто илјади експерименти од нашата лабораторија на државно ниво од 4000 ㎡.

Видео

Создадете ја целата слатка фантазија на животот во кујната за луѓето
Повеќе

Истакнете ги вестите

Во текот на изминатите 30 години, Робам беше посветен на градење поблиску
Врвната технологија на кујнски апарати го привлекува вниманието на медиумите, а Robam Appliances дебитира во KBIS

Врвната технологија на кујнски апарати го привлекува вниманието на медиумите, а апликацијата Robam...

Од 8-ми до 10-ти февруари, во Орландо, Соединетите Американски Држави, започна годишната меѓународна изложба за кујна и бања (КБИС).Домаќин на Националната асоцијација за кујна и бањи, KBIS е најголемиот собир на професионалци за дизајн на кујни и бањи во Северна Америка...
ROBAM дебитира со најсовремена, 36-инчна Tornado Range Hood инспирирана од дијаманти

ROBAM дебитира со најсовремена, 36-инчна Tornado Range Hood инспирирана од дијаманти

ОРЛАНДО, Флорида – Водечкиот глобален производител на кујнски апарати ROBAM го претставува 36-инчниот аспиратор Tornado Range Hood, моќен аспиратор со проширена длабочина на шуплината што користи технологија за двоен статички притисок и мотор од 100.000 rph за да создаде интензивна моќ на вшмукување со...
ROBAM воведува моќна хауба без допир од серијата R-MAX од следната генерација од 30 инчи

ROBAM воведува моќна хауба без допир од серијата R-MAX од следната генерација од 30 инчи

Панорамскиот агол на отворање од 105 степени ја обезбедува најголемата шуплина за отворање во светот ORLANDO, FL – Водечкиот глобален производител на кујнски апарати ROBAM го претставува 30-инчниот аспиратор од серијата R-MAX без допир, со уникатен аголен дизајн и панорамски агол на отворање од 105 степени т. .
Новата R-Box Combi парна печка од ROBAM заменува до 20 мали апарати

Новата R-Box Combi парна печка од ROBAM заменува до 20 мали апарати

Единицата за пулт нуди готвење на пареа, печење, печење на скара, пржење на воздух, правење леб и повеќе ОРЛАНДО, Флорида – Водечкиот глобален производител на кујнски апарати ROBAM ја објави својата сосема нова R-Box Combi парна печка, следна генерација на работна плоча која има потенцијал да ја замени ...
Глобалниот лидер за кујнски апарати ROBAM воведува бренд на северноамериканскиот пазар со технологија од следната генерација на KBIS 2022

Глобалниот лидер за кујнски апарати ROBAM го воведува брендот во северноамериканската ...

Производите вклучуваат повеќекратни аспиратори, површини за готвење и комбинирана парна печка со 20-во-1 функционалност ОРЛАНДО, ФЛ – Производителот на врвни кујнски апарати ROBAM го претставува својот бренд на северноамериканскиот пазар на премиум апарати со прикажување на сопственички...
ROBAM го усовршува дизајнот на италијанскиот горилник за гас со 36-инчен гасен готвач од серијата Defendi со пет горилници

ROBAM го усовршува дизајнот на италијанскиот горилник за гас со време почестен со 36-инчен Five-Burne...

Централно позиционираниот пламеник од чист бакар дава до 20.000 BTU за готвење со висока топлина ОРЛАНДО, Флорида – По двегодишна соработка со италијанската групација Defendi, производителот на премиум кујнски апарати ROBAM ја воведува својата 36-инчна плоча за гас со пет горилници Defendi од серијата...
Технологијата води во индустријата!ROBAM Appliances ја освои наградата за напредок на науката и технологијата на кинеската национална лесна индустрија

Технологијата води во индустријата!ROBAM Appliances победи на Науката и технологијата П...

На 18 јули во Пекинг се одржаа 15-тиот конгрес на кинескиот национален совет за лесна индустрија и 8-от Конгрес на кинеската кооператива за занаетчиска индустрија.На состанокот на големо им се пофали на претпријатијата и единиците кои ја добија наградата за наука и технологија на Националниот совет за лесна индустрија на Кина 2...
Robam Appliances: Централна дигитална платформа на деветто ниво за започнување на ерата на производство со нулта точка.

Robam Appliances: Централна дигитална платформа на деветто ниво за започнување на нулта...

Под позадината на дигиталната економија, секое „амбициозно“ претпријатие се стреми да донесува точни одлуки засновани на податоци и да постигне нулта растојание помеѓу пазарот и корисниците, помеѓу истражувањето и развојот и корисниците и меѓу производството и корисниците.На 8 јануари 2021 година,...

Контактирајте не

Да се ​​создаде човечкиот живот на кујната сите добри копнеж
  • Фејсбук
  • LinkedIn
  • YouTube