Јазик
 • Странична хауба од 700 мм со опсег на вшмукување A651
 • Странична хауба од 700 мм со опсег на вшмукување A651
 • Странична хауба од 700 мм со опсег на вшмукување A651
 • Странична хауба од 700 мм со опсег на вшмукување A651
 • Странична хауба од 700 мм со опсег на вшмукување A651
 • Странична хауба од 700 мм со опсег на вшмукување A651
CXW-218-A651

700мм мала лесна соодветна големина
1020м³ / час моќно вшмукување, отстранете го испарувањето и мирисот брзо
Посебен, но модерен изглед на странично вшмукување
Мулти-брзински волумен на воздух за различно готвење

    • Мулти-брзински волумен на воздух и големо вшмукување
    • Исчистете и отстранете го испарувањето, варете со свеж воздух
    • ROBAM моќна хауба со опсег на вшмукување A651
    • особено прилагодено за виетнамски кујни
  • Четири големи дизајни се прилагодуваат на локалните услови

   Решавање на проблемот со готвење испарувања во виетнамските кујни
    • Страна вшмукување со мала големина
    • Промена на воздухот за една минута
    • Отстранување на топлина и влажност
    • Исцрпете го чадот брзо и внесете траен свеж воздух
  • Силните опасности од испарувањето на маслото што никогаш не ги замислувате

    • Влијание врз готвењето
     Зголемениот испар на маслото го блокира видот и ја нарушува работата за готвење
    • Повредете ја кожата
     Мрсната пареа се лепи на кожата, а кожата со текот на времето станува жолта
    • Тешко дишете
     испарувањето на маслото влегува во белите дробови, влијае на дишењето и е подложно на болести на белите дробови
  • 1020м3 / ч голема моќ на вшмукување за да се елиминира мирисот на чад, дише слободно, уживајте во здраво готвење

    • ROBAM не штеди на напорите да ги реши опасностите од гас за готвење. A651 со голема моќ на вшмукување е прилагоден за виетнамските кујни. Силен мирис на чад може да биде брзо исцрпени во 1020m 2/ h. Без оглед на пареата или пржењето, нема мирис од бурмут. Конечно, подобрете го квалитетот на воздухот и направете слободно да дишете во секое време
  • 700 mm лесна големина на совпаѓање

   Нема проблеми со инсталацијата во различни кујни
    • За аспираторот се важни и моќта на вшмукување и големината. ROBAM ги истражуваше виетнамските кујни и дизајнираше универзална големина од 700 mm за A651 според структурата на кабинетот на повеќето семејства, што е безгрижно за различни кујни.
  • Иновативен дизајн на изглед на странично вшмукување

   Повеќе извонредни и поубави од вообичаените аспиратори
    • Аспираторот со обична палета најмногу го прифаќа дизајнот на изгледот на рамниот тип, додека ROBAM A651 има уникатен дизајн на странично вшмукување. Страничните линии за вшмукување се стабилни, а црната со сребрена шема на бои е од висока класа. Уникатната форма на аспираторот ја прави вашата кујна поубава.
  • Хуманизирани детали за дизајнот

   Лесно се чисти и се грижи за аспираторот
    • РОБАМ знае подобро за испарувањето на маслото
    • Трите хуманизирани дизајни не оставаат чад и радосен живот по готвењето
    • Лесно е да се исчисти, а кујната да се врати во чиста просторија
    • 1) Супер голема чаша со масло
    • Намалете го времето за чистење и одбијте да го истурате на секој оброк
    • 2) Стаклен панел
    • Лесно е да се исчисти како и секогаш.
    • 3) Одложено исклучување
    • Едноминутно задоцнување за да го исчистите и исчистите преостанатиот чад во кујната
    • Нема граници за моќно вшмукување, ROBAM темелно ги отстранува чадот и мирисот
    • ROBAM носи голема хауба со опсег на вшмукување A651 во Виетнам
    • Создадете освежителна кујна за различно готвење

  Технички параметар

  Димензии (ШxДxВ) (700х358х500) мм
  Ниво на бучава ≤ 53dB(A)
  Максимален статички притисок 400Pa
  Motor Power 218w
  Стапка на поделба на маснотии ≥ 91%
  Нето тежина на единицата 18 кг

  Инсталација

  Поднесете го вашето барање

  Контактирајте не

  Уметничка технологија што ве води низ радосно готвење Водечки револуционерен начин на живот при готвење
  Контактирајте не сега
  +86 0571-89176089
  Понеделник-петок: од 8 до 17:30 часот сабота, недела: затворено

  Следете нè

  Поднесете го вашето барање